fot. pixabay.com

Biały Dom: nałożenie sankcji na Rosję nie wpłynie na światową gospodarkę

Jakiekolwiek sankcje nałożone na Rosję z powodu agresji na Ukrainę nie naraziłyby amerykańskiej gospodarki na szczególne zagrożenie – skomentował w czwartek w rozmowie z telewizją CNN Brian Deese, szef rady ekonomicznej Białego Domu.

Brian Deese dodał, że obecna administracja z uwagą obserwuje możliwy wpływ nałożenia takich sankcji na niezwykle ważny dla USA sektor ropy naftowej.

„Działania, jakie przygotowaliśmy, i nad których wdrożeniem pracujemy wraz z naszymi partnerami, z czasem nałożyłyby na rosyjską gospodarkę bardzo wysokie koszty” – powiedział Deese.

Według ekonomisty, wspomniane działania są tak opracowane, że z kolei ich wpływ na światową i amerykańską gospodarkę byłby znikomy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl