fot. pixabay.com

Białoruś żegna się z McDonald’s. Zastąpi go rosyjska sieć Wkusno i Toczka

Białoruś żegna się z McDonald’s. Zastąpi go rosyjska sieć Wkusno i Toczka. Internauci mówią o „pożegnaniu z epoką”, ale Alaksandr Łukaszenka za odejście amerykańskiej sieci „dziękował Bogu”.

O nadchodzących zmianach poinformowano 11 listopada. Już 22 restauracje otworzą się pod nowym rosyjskim szyldem – Wkusno i Toczka.

To sieć, która zastąpiła McDonalda w Rosji, po tym jak firma wycofała się z tego kraju z powodu inwazji na Ukrainę. Sieć w Rosji przejął miejscowy operator i otworzył restauracje pod szyldem Wkusno i Toczka (Smacznie i kropka).

Przyczyną zmian na Białorusi mają być problemy z łańcuchem dostaw. Według mediów niezależnych to z powodu problemów logistycznych strona białoruska miała zrezygnować z franczyzy. Niektóre pozycje menu już wcześniej zniknęły z białoruskiej sieci.

„Chwała Bogu, że odchodzi! Ale miejsce McDonald’s, gdzie pracują nasi ludzie, nasi specjaliści, gdzie sprzedawane są nasze towary, powinni zająć Białorusini” – skomentował sytuację Alaksandr Łukaszenka.

Białoruski dyktator skrytykował również nieuzasadnioną jego zdaniem fascynację „zamorskim” i wyraził opinię, że Białorusini też mogą „przekroić bułkę na pół i włożyć tam kawałek mięsa, ziemniaka i sałaty”.

„Boże, ja nie wiem, kto to je” – powiedział polityk.

Niedawno publicznie oświadczył, że ani on, ani jego synowie nigdy nie jedli hamburgera ani cheeseburgera.

Wielu białoruskich klientów McDonald’s, który działa w tym kraju od blisko 26 lat, nie kryje nostalgii. W sieciach społecznościowych piszą oni o „odejściu epoki”, publikując zdjęcia pożegnalnych posiłków i wspominając podróże do Mińska w czasach, gdy restauracje McDonald’s znajdowały się tylko w stolicy.

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl