PAP/Marcin Obara

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

W przypadającym w czwartek Dniu Dziecka w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się VII edycja ,,Bezpiecznych Wakacji z Parą Prezydencką”. Podczas wydarzenia czworo dzieci otrzymało Medale za Ofiarność i Odwagę.

W trakcie wydarzenia dzieci z całej Polski uczestniczyły w zajęciach bezpiecznego zachowania się podczas wakacyjnego wypoczynku. Prowadzili je przedstawiciele służb mundurowych, ratowniczych oraz innych instytucji.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył ponadto czwórkę najmłodszych Medalami za Ofiarność i Odwagę. Zwracając się do dzieci podkreślał, że każdy z nich niósł pomoc w odpowiednim momencie, ratując zdrowie i życie innym.

– Bardzo wam, chłopcy, dziękuję za waszą niezwykłą, męską – mogę śmiało powiedzieć – postawę, mądrość, rozwagę, że z jednej strony nieśliście pomoc i ratunek, ale z drugiej strony czyniliście to w taki sposób, by wasze życie nie było zagrożone, bo to jest kolejny ważny element – nieść pomoc, wiedzieć jak i zrobić to w taki sposób, aby samemu uniknąć zagrożenia. Czasem jest tak, że pomoc w istocie polega na zorganizowaniu akcji, na zawiadomieniu tych, którzy będą tę pomoc nieśli profesjonalnie, na wezwaniu ratowników, wezwaniu strażaków, wezwaniu policji czy innych służb, które mogą pomóc – mówił Andrzej Duda, zwracając się do odznaczonych chłopców.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to wydarzenie cykliczne odbywające się od 2017 roku. Skierowane jest ono do dzieci w wieku 6–11 lat. Spotkanie organizowane jest przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego we współpracy ze służbami, formacjami, społecznymi organizacjami ratowniczymi oraz instytucjami.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl