Będzie więcej kamer w szkołach

Ministerstwo Edukacji Narodowej dofinansuje 1,5 tys. z 5 tys. szkół, które ubiegały się o dopłaty na instalację monitoringu poinformował dziennik „Rzeczpospolita”.

Resort zaprezentował projekt programu „Bezpieczna+” dotyczący dofinansowania samorządów, by te zwiększały poziom bezpieczeństwa. Ma on zostać zrealizowany w latach 2015-2018.

Realizacja programu ma kosztować 90 mln zł. Z tej puli na monitoring od stycznia 2016 r. przeznaczone zostanie 15 mln. Milion złotych będzie kosztować sama promocja programu.

Mirosław Orzechowski, były wiceszef MEN, powiedział, że to pokazuje dysproporcję między wydawaniem pieniędzy na realne potrzeby, a działania PR-owe.

Te wszystkie przedsięwzięcia są nakierowane na formy szkoleń, na formy rozmaitych publikacji, które specjalnie nie angażują sprzętu. To po prostu wylewanie pieniędzy. Oczywiście monitoring jest przydatny w szkole, a niekiedy nawet potrzebny choćby ze względu na wzrastającą przestępczość rówieśniczą, ale każdy grosz powinien być wykorzystany na sprzęt. Szkolenia są absolutnie niewyliczalne – powiedział Mirosław Orzechowski.

Instalacja monitoringu w szkołach to powrót do rozwiązań, b. ministra edukacji Romana Giertycha. Po objęciu władzy przez PO, minister edukacji Katarzyna Hall wycofała się z pomysłu.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl