Będzie słonecznie, ale chłodno

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz częściowo wschodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Atlantykiem i środkową Rosją. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska znajdować się będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Na południowym wschodzie kraju zaznaczać się będzie obecność ciepłego frontu atmosferycznego, a wieczorem znad Danii do Wybrzeża Zachodniego zbliży się mało aktywny front okluzji. Polska pozostanie w powietrzu polarno-morskim, jedynie w dzień nad krańce południowo-wschodnie napłynie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie od godzin południowych miejscami burze, lokalnie z gradem i wysokością opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st., chłodniej na wybrzeżu i w rejonach podgórskich, od 16 st. do 20 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na wschodzie miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 7 st. na zachodzie do 14 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na wschodzie i lokalnie w centrum kraju burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. na zachodzie do 24 st. na wschodzie, tylko nad samym morzem 13 st., 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr umiarkowany, północny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl