fot. flickr.com

Będzie pochmurno i deszczowo

Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz południowa i południowo-wschodnia pozostaną pod wpływem niżów znad północnego Atlantyku, Rosji i południowych Włoch. Pozostały obszar będzie w zasięgu wyżu znad Europy Zachodniej.

Nad Polskę z zachodu będzie sięgać klin tego wyżu, jedynie na północy kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, przemieszczających się z zachodu na wschód. Nad Polską będzie polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W piątek w północno-zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, wzrastające od zachodu do całkowitego, miejscami opady deszczu. W południowo-zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie i w górach gdzieniegdzie zanikające opady śniegu. Rano miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna od3 st., 4 st. na wschodzie do 7 st., 8 st. na zachodzie, w kotlinach karpackich od 1 st. do 3 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy z piątku na sobotę w regionach południowo-wschodnich zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, słabe opady deszczu lub mżawki, w regionach północno-wschodnich, w centrum i na Przedgórzu Sudeckim opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Sudetach opady śniegu. Gdzieniegdzie silne zamglenia. Temperatura minimalna od -5 st. na południowym wschodzie do 2 st. na Pomorzu i na zachodzie, w centrum około 0 st., a w kotlinach karpackich od -10 st. do -5 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, rano gdzieniegdzie silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 5 st., 7 st. na wschodzie do 9 st., 11 st. na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty.

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże, okresami większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie początkowo przeważnie umiarkowane, później wzrastające do całkowitego ze słabymi opadami deszczu, początkowo możliwe także słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj