fot. pixabay.com

Będzie dodatkowa niedziela handlowa?

Senat poparł nowelizację tzw. ustawy covidowej dopuszczającą w tym roku handel 6 grudnia. Ustawa teraz trafi do podpisu prezydenta.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziele handlowe przypadają 13 i 20  grudnia. Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, zaproponował, by galerie handlowe były otwarte w jeszcze jedną niedzielę – 6 grudnia. W środę nad nowelizacją tzw. ustawy covidowej debatował Senat.

– Połączone komisje – Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej – wnioskują do wysokiego Senatu o przyjęcie tej ustawy bez poprawek – oznajmiła Maria Koc, senator PiS.

O to samo apelował minister w kancelarii premiera Łukasz Schreiber.

– To skróci czas przedsiębiorcom na to, by się przygotować do niedzieli 6 grudnia – zaznaczył Łukasz Schreiber.

Wprowadzeniu dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia przeciwny był senator PiS Jan Maria Jackowski. Przypomniał, że projekt nowelizacji spotkał się z ostrą reakcją NSZZ „Solidarność”.

– Po co konfliktować się ze związkiem zawodowym i zwiększać potencjalne niebezpieczeństwo przebywania osób w jednej przestrzeni i możliwości zakażenia COVID-19? – zwracał uwagę Jan Maria Jackowski.

Ostatecznie uchwałę o przyjęciu ustawy bez poprawek poparło 86 senatorów. Ośmiu było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. Dokument teraz trafi na biurko prezydenta.

TV Trwam News 

drukuj