fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Będą dalsze rozmowy J. Kaczyńskiego z P. Kukizem

W przyszłym tygodniu Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, dokończy rozmowy z Pawłem Kukizem, przewodniczącym koła poselskiego Kukiz’15. Przedmiotem dyskusji jest poparcie kluczowych ustaw dla obu stron. Paweł Kukiz oczekuje, że PiS opowie się m.in. za zmianą ordynacji wyborczej i ustawą o sędziach pokoju. Strony mają też wrócić do dyskusji na temat podatku od reklam.

Dr Tomasz Teluk, politolog, uważa, że Paweł Kukiz jest dobrym partnerem do rozmów dla Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński szuka alternatyw dla swoich tradycyjnych przystawek, czyli Porozumienia i Solidarnej Polski, które wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy. Teraz widzimy coraz większe tarcie między PiS a Solidarną Polską i dlatego szuka sobie sojuszników poza koalicyjnych. Paweł Kukiz jest dobrym partnerem do rozmów z tego względu, że Kukiz nie ma zbytnio pomysłów na funkcjonowanie w politycznej rzeczywistości, bo mariaż z PSL okazał się nieudany. Jest to też próba budowanie swojej pozycji politycznej na nowo – wskazał dr Tomasz Teluk.

Ustalenia pomiędzy Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim mają mieć charakter umowy dżentelmeńskiej. Ma ona polegać na tym, że PiS jako pierwszy uchwali ustawę Kukiz’15, następnie koło opowie się z projektami Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl