Będą blokować krajową ósemkę

Obywatelski Komitet Obrony Budowy Obwodnicy w Augustowie zapowiedział blokadę krajowej ósemki – informuje „Nasz Dziennik”.

Protest dotyczy kolejnych opóźnień w trwającej od 20 lat budowie tej drogi. Urzędnicy zapowiadali jej ukończenie do 2014 roku, jednak prace przygotowawcze zamiast wiosną tego roku mają rozpocząć się zimą. Można się też spodziewać protestu rolników – właścicieli 1200 działek, przez które ma przebiegać droga, gdyż do tej pory nie mają oni informacji o ich wycenie. Jeżeli protest przyjmie taką formę jak dziesiątki poprzednich, na drodze krajowej nr 8 można się spodziewać olbrzymich korków – czytamy w gazecie.

Prezes OKOBO Andrzej Chmielewski mówi o poważnych obawach augustowian, którzy są przekonani, że w rządowej kasie nie ma pieniędzy przeznaczonych na budowę oczekiwanej przez nich obwodnicy.

 

Usłyszeliśmy wiele obietnic od tego rządu w sprawie budowy obwodnicy, ale żadna nie była zgodna z prawdą – wskazuje Chmielewski.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl