fot. pixabay.com

Bawarski sąd uchylił zasadę 2G w handlu detalicznym

Zasada 2G, oznaczająca wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców, obowiązująca we wszystkich sklepach w Bawarii, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i stacji benzynowych, została w środę uchylona przez sąd w Monachium. Sąd przychylił się w ten sposób do skargi właścicielki sklepu z lampami.

Zgodnie z obowiązującym w Bawarii rozporządzeniem 2G, dostęp do handlu detalicznego mogą mieć tylko osoby, które wyzdrowiały i zostały zaszczepione. Sklepy z artykułami codziennego użytku są z tej reguły wyłączone. Te placówki są w rozporządzeniu prezentowane poprzez listę przykładów, takich jak sklepy spożywcze, apteki czy stacje benzynowe. Skarżąca uznała to za naruszenie jej wolności zawodowej i zasady równego traktowania.

Zdaniem sądu z rozporządzenia musi wynikać wystarczająco jasno, gdzie obowiązują wyjątki dla sklepów z artykułami codziennego użytku. Szczególnie w przypadku sklepów z asortymentem mieszanym nie można było ustalić z wystarczającą pewnością, których sklepów w Bawarii dotyczyła zasada 2G, a których nie.

Rząd stanowy chce teraz zaprzestać stosowania zasady 2G w sektorze detalicznym.

„Całkowicie zawieszamy 2G w handlu detalicznym w Bawarii i w ten sposób zapewniamy szybkie wykonanie decyzji sądu” – ogłosił Florian Herrmann, szef Kancelarii kraju związkowego.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl