PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: Marszałek Sz. Hołownia nie znalazł czasu dla szefa MSZ; mam radę dla marszałka – koniec z show

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie znalazł czasu dla konstytucyjnego ministra, szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który chciał powiedzieć o sprawach ważnych dla ojczyzny. Mam radę dla marszałka: koniec z show, trzeba zająć się poważną polityką – powiedziała w środę europoseł Beata Szydło z Prawa i Sprawiedliwości.

Minister spraw zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk, przekazał we wtorek na platformie X, że wystąpił „z prośbą o pilne spotkanie z marszałkiem Sejmu, Szymonem Hołownią, chcąc przed posiedzeniem Sejmu przekazać mu informacje na temat stanowisk państw, których stolice w ostatnich dniach odwiedził, dotyczących proponowanych przez Parlament Europejski zmian traktatowych w Unii Europejskiej”.

„Pan marszałek poinformował, że nie znajdzie czasu na spotkanie, inaczej niż ministrowie sześciu państw, z którymi spotkałem się w ostatnich dniach, którzy uważają tę sprawę za ważną i wartą dyskusji” – napisał Szynkowski vel Sęk.

Jak powiedziała w środę w wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych europoseł Beata Szydło, „marszałek Hołownia odmówił spotkania z ministrem spraw zagranicznych, który chciał mu przekazać ważne informacje dotyczące zmian traktatowych, które są procedowane w tej chwili w UE i stosunku państw członkowskich do tych zmian”.

„Nie znalazł czasu, mimo że znajduje czas na brylowanie w swoim liceum, mimo że znajduje czas na kręcenie podcastów, na naciskanie przycisków na Youtube. Na to wszystko marszałek Sejmu czas znajduje. Natomiast nie znalazł czasu dla ministra konstytucyjnego, który chciał powiedzieć o ważnych sprawach dla naszej ojczyzny i dla Polaków” – oceniła Beata Szydło.

„Dlaczego marszałek Hołownia powinien spotkać się z ministrem spraw zagranicznych? Ponieważ polityka to nie show, zasięgi na Youtube i naciskanie przycisków nie wystarczą. Polityka to poważna sprawa” – dodała.

Jak podkreśliła, ma radę dla marszałka: „Koniec z show, trzeba zająć się poważną polityką”.

Podczas wtorkowej konferencji w Sejmie marszałek Hołownia podkreślił, że on „nie należy do ludzi, którzy unikają kontaktu z innymi”.

„Natomiast tryb, w jakim pan tymczasowy minister Szynkowski vel Sęk zwrócił się do mnie z prośbą o spotkanie jest co najmniej zadziwiający” – wyjaśniał marszałek Szymon Hołownia.

„Dzisiaj od rana mój sekretariat zaczął alarmować mnie wiadomościami, że pan Szynkowski vel Sęk chce się ze mną natychmiast spotkać, ale przy tym wyklucza np. ten dzień w całości, bo jest za granicą, inny dzień w całości, bo jest za granicą. (…) Ja w tym trybie się nie odnajduję” – mówił.

Zdaniem marszałka Sejmu minister Szynkowski vel Sęk powinien pamiętać o tym, że ministrem jest jeszcze tylko do poniedziałku.

„Jeżeli chce ze mną porozmawiać, to zawsze drzwi mojego gabinetu są otwarte” – powiedział Hołownia.

Dodał jednocześnie, że niestety przed tym posiedzeniem Sejmu ma dużo zajęć.

„Ale z największą przyjemnością spotkam się z panem ministrem w przyszłym tygodniu” – podsumował marszałek Sejmu.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl