PAP/Paweł Czarny

B. Mazurek: W sobotę konwencja regionalna PiS we Wrocławiu

W sobotę we Wrocławiu odbędzie się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego – poinformowała w czwartek Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

,,Zapraszamy na konwencję regionalną z udziałem Prezes #PiS J.#Kaczyński i @MorawieckiM Sobota (23.03)” – napisała na Twitterze Beata Mazurek.

Jak dodała, konwencja rozpocznie się o godz. 11.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

W kolejnym wpisie Beata Mazurek przekazała, że również w sobotę, o godz. 12.30 w Strzelinie odbędzie się spotkanie z premierem Morawieckim, a o godz. 14.00 w Wieluniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

PiS zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego konwencją w Jasionce pod Rzeszowem, która odbyła się na początku marca. W jej trakcie zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące ,,jedynek” i ,,dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród ,,jedynek” są m.in.: Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki, Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska, minister edukacji i Anna Fotyga.

Pod koniec lutego prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe – tzw. ,,nową piątkę PiS”. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także ,,trzynastka” dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj