fot. PAP/EPA

Armenia: Trzech dziennikarzy rannych w Górskim Karabachu, jeden w stanie ciężkim

Trzech dziennikarzy zostało w czwartek rannych w wyniku ostrzału wojsk Azerbejdżanu w mieście Szuszi w Górskim Karabachu – poinformowały władze regionu. Jeden z nich, Rosjanin, został hospitalizowany w ciężkim stanie.

Rosyjski dziennikarz, będący w stanie ciężkim, pracuje dla portalu Siegodnia. Drugi z rannych pracowników mass mediów to obywatel Armenii, a trzeci, jak podaje agencja TASS, to także Rosjanin, korespondent portalu Oficerowie Rosji.

Dziennikarze zostali ranni podczas drugiego w czwartek ostrzału zabytkowej ormiańskiej katedry Ghazanchetsots (Świętego Zbawiciela) w mieście Szuszi, często nazywanym „Jerozolimą Górskiego Karabachu”, położonym ok. 15 km na południe od stolicy Górskiego Karabachu, Stepanakertu.

Jak przypomina agencja AFP, Szuszi i Stepanakert od kilku dni są obiektem zaciekłych ataków wojsk azerbejdżańskich.

Oficjalna liczba ofiar walk o Górski Karabach od rozpoczęcia działań wojennych 27 września, to ponad 400 zabitych, w tym około 50 cywilów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl