fot.twitter.com

ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków o pomoc na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o pomoc na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Pomoc skierowana jest do nowych grup producentów rolnych – poinformował rzecznik Agencji Paweł Mucha. Chodzi o osoby fizyczne działające jako przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

O wsparcie mogą ubiegać się także inne grupy – mówi rzecznik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Paweł Mucha.

– Dodatkowo o wsparcie mogą starać się także grupy, które spełniają następujące warunki: zostały uznane przez dyrektora oddziału regionalnego ARiMR na podstawie planu biznesowego; łączą jednego produktu lub grupy produktów, którzy nie byli członkami grupy producentów lub organizacji producentów utworzonych ze względu na ten sam produkt lub grupy produktów; w skład grupy producentów nie wchodzą małżonkowie członków, o których mówiłem wcześniej oraz osoby bezpośrednio związane z nimi kapitałowo lub osobowo – wskazał Paweł Mucha.

Ponadto grupy muszą zadeklarować realizację planu biznesowego w trakcie trwania 5-letniego okresu wsparcia. Warto dodać, że wsparcia nie można otrzymać na tworzenie grup producentów zajmujących się hodowlą drobiu, wyrobami z mięsa drobiowego i jego podrobów.

Wnioski należy składać do regionalnych oddziałów agencji rolnej. Nabór zakończy się 13 grudnia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl