fot. TT/ARiMR_GOV_PL

ARiMR otwiera swoje biura i oddziały dla interesantów

Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otwiera wszystkie swoje biura i odziały w Polsce. Na Śląsku, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone, sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

Agencja wznowiła częściowo obsługę interesantów w placówkach już 18 maja. Od dziś będzie obsługiwała rolników w pełnym zakresie.

Osobiste wizyty w biurach i oddziałach będą możliwe z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Przygotowane zostały też specjalne rozwiązania techniczne  –  mówi rzecznik ARMiR Paweł Mucha.

– Prosimy i apelujemy o to, żeby zachowywać zasady bezpieczeństwa, które są ogólnie przyjęte, czyli dezynfekujemy ręce. Są dostępne płyny do dezynfekcji. Zakładamy maseczki. Nasi pracownicy są wyposażeni także w środki ochrony osobistej. W zakresie wypełniania wniosków, jeśli chodzi o dopłaty bezpośrednie i obszarowe, także przyjęliśmy pewne rozwiązania techniczne, które będą powodowały, iż nie będzie bezpośredniej styczności rolnika czy beneficjenta z pracownikiem agencji – zaznacza Paweł Mucha.      

Podczas wizyty w ARMiR beneficjenci będą mogli m.in. złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie i obszarowe. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Agencji. Wszelkie pytania można też kierować dzwoniąc na specjalną infolinię i bezpośrednio do biur powiatowych.

 

RIRM

drukuj