Arabia Saudyjska: jesteśmy gotowi wysłać siły lądowe do Syrii

Jeżeli międzynarodowa koalicja dowodzona przez USA zdecyduje się wysłać do Syrii wojska lądowe, wtedy Arabia Saudyjska będzie gotowa oddelegować na potrzeby operacji swoje siły specjalne – oświadczył w środę szef saudyjskiego MSZ Adil ibn Ahmad ad-Dżubeir.

„Omówimy szczegóły z ekspertami z państw zaangażowanych (w działania zbrojne w Syrii), aby podjąć decyzje o charakterze naszego udziału (w operacji)” – oświadczył Dżubeir podczas wizyty w Maroku. Odmówił jednak podania jakichkolwiek szczegółów.

Swą wypowiedzią potwierdził słowa doradcy saudyjskiego ministra obrony, który w zeszłym tygodniu podkreślał, że Arabia Saudyjska jest gotowa do udziału w operacji lądowej w Syrii.

W zeszłym tygodniu syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mualim ostrzegł, że jeśli zagraniczne oddziały wejdą do jego kraju, wrócą do domu w trumnach. Odnosił się do wypowiedzi doradcy ministerstwa obrony Arabii Saudyjskiej. Dodał, że zwykły rozsądek i logika wskazują, że pomysł saudyjskich oddziałów w Syrii jest trudny do wyobrażenia, ale „z szalonymi przywódcami Arabii Saudyjskiej nic nie jest zbyt daleko idące”.

Arabia Saudyjska uczestniczy w działaniach koalicji pod dowództwem USA bombardującej cele Państwa Islamskiego (IS) w Iraku i Syrii. Naloty trwają od września 2015 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl