Aplikacja mObywatel coraz bardziej popularna wśród Polaków

Cyfrowy portfel coraz bardziej popularny wśród Polaków. Z aplikacji mObywatel korzysta już ponad 3 mln obywateli. To cyfrowa alternatywa do przechowywania niezbędnych dokumentów, także unijnego certyfikatu COVID.

Aplikacja mObywatel to rządowa aplikacja, która zawiera w sobie dwa aspekty cenne dla Polaków: czas i wygodę – zwraca uwagę minister Adam Andruszkiewicz. Jej celem jest ułatwienie życia, bo – jak zauważa minister – współczesny człowiek prędzej zapomni portfela niż smartfonu.

– Aplikacja mObywatel jest cyfrowym portfelem, za pomocą którego każdy Polak może mieć w swoim smartfonie najważniejsze dokumenty, m.in. dowód osobisty w postaci cyfrowego dowodu, młodzież może mieć mLegitymację szkolną i studencką – poinformował minister.  

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1402555748249485312

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1404747560317767683

To również mPrawo jazdy, a od niedawna także Karta Dużej Rodziny.

– Również za pośrednictwem mObywatel możemy okazać swoją tożsamość w czasie podróży chociażby pociągiem i tam również posiadać nasze bilety, które zakupimy za pomocą systemu PKP Informatyka – wskazał Adam Andruszkiewicz.  

https://twitter.com/PKP_SA/status/1404712914129494022

Z aplikacji korzysta coraz więcej Polaków. Także seniorów. Dlatego w planach jest dodanie do aplikacji legitymacji emeryta – zwraca uwagę minister.

– W zeszłym roku cieszyliśmy się z tego, że mamy 1,5 mln Polaków w aplikacji mObywatel. Dzisiaj Polaków, którzy korzystają z aplikacji, jest ponad 3 mln osób – akcentował minister w kancelarii premiera.  

https://twitter.com/CyfryzacjaKPRM/status/1416013283203686400

Aplikacja jest bezpłatna, dobrowolna i bezpieczna. Aby korzystać z aplikacji użytkownik potrzebuje profilu zaufanego. Dane zapisane w telefonie są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem, który potwierdza autentyczność danych. Certyfikat ten otrzymuje się przy aktywacji aplikacji. Jest on przypisany do konkretnej osoby i jej telefonu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl