PAP/Mateusz Marek

Apel, by nie wykorzystywać walki z koronawirusem do kampanii prezydenckiej

Z obozu prezydenta RP płynie apel, by nie wykorzystywać walki z koronawirusem do kampanii prezydenckiej. Nie potrzebujemy paniki – przekonywali wspólnie rzecznik sztabu Andrzeja Dudy Adam Bielan i wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Duda, wskazał na konferencji prasowej, że w wyborach prezydenckich są kandydaci, którzy nie zawahają się użyć takich spraw, zagrożenia epidemiologicznego w kampanii wyborczej.

– Dzisiaj apelowaliśmy, apelował rząd, pan minister Szumowski, o to, żeby nie mieszać tych spraw do kampanii wyborczej. To są sprawy zbyt poważne. Apeluję do pana Kosiniaka-Kamysza, który prywatnie jest również lekarzem, żeby tego po prostu nie robił, bo to jest niegodne – akcentował europoseł PiS.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że rząd i odpowiednie służby cały czas intensywnie pracują i są w gotowości.

– Nie potrzeba paniki, nie potrzeba nerwowych spięć. Sprawa epidemiologiczna, sprawa raka, sprawa chorób w ogóle nie powinna być wykorzystywana w kampanii wyborczej – mówił Stanisław Karczewski.

TV Trwam News 

drukuj