Anna Sobecka składa zażalenie ws. dochodzenia dot. filmu “Adoracja”

Poseł Anna Sobecka złożyła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia zażalenie w sprawie umorzenia dochodzenia dot. obrazoburczego filmu “Adoracja”.

Poseł tłumaczy, że prokuratura wybiórczo rozpatrywała okoliczności sprawy oraz pominęła najistotniejsze w sprawie okoliczności.

„Mając na uwadze sposób załatwienia złożonego zawiadomienia o przestępstwie i wręcz „kabaretowe” podejście do sprawy  prowadzącego to postępowanie, można podejrzewać, że nie przepisy obowiązującego prawa są w tej sprawie czynnikiem decydującym o podejmowanych decyzjach”- czytamy w zażaleniu.

Jak wskazuje poseł Anna Sobecka, kuriozalnym jest fakt, że  prokuratura nie omówiła podstawowych zarzutów.


Pobierz Pobierz

Przeciwko filmowi protestowało wiele osób: księża biskupi, ludzie ze świata nauki, kultury, a także polityki. Przed CSW odbywały się demonstracje, a w samym centrum prowadzono modlitwę ekspiacyjną za zniewagę Krzyża oraz w intencji jak najszybszego zamknięcia tej wystawy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl