fot. PAP/EPA

Amerykańscy senatorowie chcą nowych sankcji wobec Rosji

Grupa amerykańskich senatorów chce nowych sankcji wobec Rosji po tym, jak władze brutalnie tłumią protesty zwolenników Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista ma spędzić w kolonii karnej 2 lata i 8 miesięcy.

W czasie ostatnich demonstracji w obronie Nawalnego zatrzymano w Rosji ponad 11 tys. osób – około 750 ukarano aresztem, a 500 grzywnami na łączną sumę 6 mln rubli.

Działania władz rosyjskich wywołały oburzenie na całym świecie, jednak – zdaniem Kremla – brutalne interwencje policji są uzasadnione.

– Nie ma żadnych represji, są kroki podejmowane przez policję wobec osób łamiących prawo – wobec uczestników nielegalnych akcji – oświadcza rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Zatrzymani, jak informują media, przebywają w fatalnych warunkach. W aresztach przebywa więcej osób niż budynki są wstanie pomieścić.

Działania Kremla nie uległy uwadze Stanów Zjednoczonych. Grupa senatorów – zarówno  Republikanów, jak i Demokratów – chce nowych sankcji wobec Rosji. Projekt złożonej już ustawy nakłada na administrację Władimira Putina obowiązek zidentyfikowania, w ciągu 90 dni od wejścia ustawy w życie, osób zaangażowanych w próbę otrucia Aleksieja Nawalnego.

„Rosjanie demonstrują obecnie pokojowo w całym kraju przeciwko uwięzieniu Aleksieja Nawalnego. Zamiast wysłuchania ich słusznych skarg, służby bezpieczeństwa odpowiedziały niepohamowaną brutalnością i aresztowały tysiące osób. Ten ponadpartyjny projekt ma na celu pociągnięcie do odpowiedzialności Putina i osób z jego otoczenia” – mówi Chris Coons, senator Partii Demokratycznej.

Senatorowie obu amerykańskich partii domagają się od prezydenta Władimira Putina natychmiastowego uwolnienia Aleksieja Nawalnego. Z kolei Rosja uważa, że złożony projekt jest niedopuszczalny.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl