fot. twitter.com

Aleja w parku Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie otrzyma imię P. Adamowicza

Aleja w parku Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie otrzyma dziś imię byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W uroczystości wezmą udział między innymi stołeczne i gdańskie władze.   

Politycy PiS-u uznali za niestosowne nazywanie warszawskich obiektów im. Pawła Adamowicza, gdy w stolicy nie ma ulicy prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.

Poseł Zdzisław Sipiera, były wojewoda mazowiecki, uważa, że w tej sprawie brakuje woli politycznej.

– Powinno zachowywać się pewną kulturę polityczną. To jest wyraz tego, że tej kultury na wysokim poziomie nie ma. Nadawanie nazw placów, ulic jest suwerenną decyzją każdej gminy. To zapytanie do gospodarzy. Pan prezydent mówił, że powinno być, ale od słów nie przeszedł do czynu. W tym czasie Warszawą rządzi tylko jedna formacja polityczna, więc jest to przemyślana decyzja – wskazuje Zdzisław Sipiera.

Poseł Zdzisław Sipiera, pełniąc funkcje wojewody mazowieckiego, wydał rozporządzenie w sprawie usunięcia symboli komunistycznych z mapy Warszawy.

Zmiany zaskarżyła PO, przez co część zarządzeń została uchylona. Jednym z cofniętych zarządzeń był nakaz zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego.

RIRM

drukuj