fot. flickr.com

Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km

Dzisiaj w polskich parafiach przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w 97 krajach świata.

Zbiórka odbędzie się w związku z inauguracją XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, patrona kierowców pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”.

Z tej okazji stowarzyszenie MIVA działające na rzecz misyjnych środków transportu organizuje „Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Celem akcji jest złożenie w duchu wdzięczności daru w postaci 1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany w minionym roku kilometr.

Dyrektor MIVA Polska, ks. Jerzy Kraśnicki mówi, że zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie dla polskich misjonarzy.

Każdy misjonarz, jako narzędzia potrzebuje tego pojazdu. Dla jednych jest to samochód terenowy, dla innych osobowy, dla jeszcze innych motocykl, rower na krótsze dystanse, czy też łódź motorowa. Ci, którzy są na Arktyce, nie obejdą się bez skuterów śnieżnych. Misjonarze pracujący na gospodarstwach potrzebują nawet ciągnika. Czasem prowadzą szpitale, czy inne ośrodki zdrowia i jest im niezbędny ambulans, by ratować ludzkie życie – wyjaśnia ks. Jerzy Kraśnicki.

W ubiegłym roku w ramach akcji na pojazdy misyjne zebrano ponad 2 mln zł. Zakupionych zostało 37 samochodów, 132 rowery, 5 busów, 2 silniki do łodzi i ambulans.

RIRM

drukuj