Akademickie Mistrzostwa Świata. Dwa medale Polaków w szachach

Dwa srebrne medale zdobyli w Akademickich Mistrzostwach Świata w szachach reprezentanci Polski. Impreza odbyła się w brazylijskim mieście Aracuju.


Wicemistrzostwo świata w drużynie i drugie miejsce w turnieju indywidualnym mężczyzn Grzegorza Nasuty (AZS Politechnika Białostocka) to jedne z najlepszych wyników polskiej reprezentacji w historii startów w szachowych AMŚ.

W klasyfikacji drużynowej biało-czerwoni rozstawieni byli z trzecim numerem, za Chińczykami i Serbami. Biało-czerwoni już na starcie objęli prowadzenie. Na czele klasyfikacji byli do piątej rundy, a dopiero w szóstej spadli na drugie miejsce. Do ostatniej rundy była jeszcze szansa na złoto, ale finalnie zawodnicy biało-czerwoni uplasowali się na drugim miejscu, tracąc punkt do Chińczyków.

Najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny był Grzegorz Nasuta, który zdobył srebro indywidualnie. Na czwartym miejscu uplasował się Oskar Wieczorek, na ósmym Marcin Krzykowski, na jedenastym Daniel Sadzikowski, a na piętnastym Marcin Molenda. Z kolei w turnieju kobiet piąte miejsce zajęła Marta Leks, dwunaste Aleksandra Lach, a czternaste Mariola Woźniak.

Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A. Akademicką Reprezentację Polski wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sport.RIRM

drukuj