fot. PAP/EPA

Afganistan: Trzy eksplozje w Kabulu, co najmniej jedna osoba zginęła

W Kabulu doszło w niedzielę do trzech eksplozji. W wyniku wybuchu tzw. lepkiej bomby, granatu, który przyczepiono do autobusu wiozącego studentów miejscowego uniwersytetu zginęła jedna osoba – podały miejscowe władze.

Rzecznik kabulskiej policji Ferdus Faramarz potwierdził, że dwa inne wybuchy słychać było w tym samym, zachodnim rejonie miasta, lecz nie podał żadnych szczegółów.

Poinformował, że w eksplozji autobusu rannych zostało 10 osób, wśród których co najmniej cztery to kobiety.

Nikt nie wziął odpowiedzialności za ten atak. Prawdopodobnie sprawcami byli afgańscy talibowie, którzy walczą o wyjście z Afganistanu obcych sił, obalenie wspieranego przez Zachód rządu i o przywrócenie swojej wersji ortodoksyjnego islamskiego prawa, szariatu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl