fot. PAP/EPA

Afganistan: 10 cywilów zginęło w wybuchu bomby

Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek rano w eksplozji bomby w prowincji Chost na wschodzie Afganistanu – poinformował przedstawiciel afgańskich władz, oskarżając o atak talibów. Samochód, którym podróżowali cywile, najechał na przydrożny ładunek wybuchowy.

Rzecznik afgańskiego MSW Nasrat Rahimi sprecyzował, że bomba eksplodowała w powiecie Ali Szer. Wśród ofiar jest pięciu mężczyzn, dwie kobiety i troje dzieci.

Na razie nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za zamach, ale Rahimi powiedział, że dokonali go najpewniej talibscy rebelianci, którzy regularnie atakują afgańskie siły bezpieczeństwa i przedstawicieli władz, podkładając ładunki wybuchowe przy drogach niemal w całym kraju. Wielu cywilów ginie w takich właśnie atakach – zaznacza Associated Press.

Po 18 latach wojny talibowie kontrolują około połowy terytorium Afganistanu, a otwarcie działają na ok. 70 proc. obszaru kraju.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl