A. Gembicka: ARiMR i KOWR nabędą rośliny niesprzedane w zw. zamknięciem cmentarzy

Od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaoferują możliwość nabycia roślin, które nie zostały sprzedane w związku z zamknięciem cmentarzy – podała w sobotę wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.

„My jako rząd chcemy przyjść z pomocą tym przedsiębiorcom, dla których okresem szczególnej aktywności jest właśnie 1 i 2 listopada” – powiedziała Gembicka.

Przypomniała, że zgodnie z piątkową zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, rząd przygotowuje system pomocy dla tych przedsiębiorców, którzy w związku z zamknięciem cmentarzy będą mieli mniejsze dochody i obroty.

„My też mamy świadomość, że ta decyzja, pociągnie dla nich niekorzystne skutki, w związku z tym od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaoferują im możliwość nabycia kwiatów i roślin, które nie zostały sprzedane w związku z tą decyzją o zamknięciu cmentarzy” – poinformowała wiceminister.

„Oczywiście decyzję pozostawiamy producentom i sprzedawcom, jeśli będą oni chcieli dalej sprzedawać swoje produkty już po otwarciu cmentarzy, będą mieli taką możliwość, jeżeli jednak uznają, że chcą skorzystać z tej pomocy, będą mogli zgłosić się do regionalnych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, które będą przyjmowały te informacje, a później będą mogły udzielać pomocy” – poinformowała.

Anna Gembicka wyraziła nadzieję, że ta pomoc pozwoli przedsiębiorcom – dla których początek listopada jest okresem największej aktywności – w pewien sposób zrekompensować straty, które zostały poniesione w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy.

PAP

 

drukuj