fot. PAP/Wojtek Jargiło

A. Duda o Lasach Państwowych: Cieszę się, że pomysły ich prywatyzacji nie znalazły żadnego odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym

Prezydent Andrzej Duda wskazał, że rozwój lasów to nasz wkład w ochronę klimatu w Polsce, Europie i na świecie. Ubiegający się o reelekcję prezydent odwiedził rano Poleski Park Narodowy w Zastawie.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda dziękował Lasom Państwowym za realizowanie gospodarki leśnej w sposób unikatowy na skalę światową.

Wyraził też wdzięczność za starania o to, by polskie lasy służyły całemu narodowi i pozostawały nie tylko miejscem prowadzenia racjonalnej gospodarki leśnej, ale też miejscem rekreacji i wypoczynku.

Prezydent zapewnił też, że jest przeciwnikiem prywatyzacji lasów.

– Bardzo dużo o tym się mówiło w czasie poprzedniej kampanii 5 lat temu. Pamiętamy o tym, że były zakusy na prywatyzację Lasów Państwowych. Byłem tego zdecydowanym przeciwnikiem i bardzo się cieszę, że tego typu pomysły absolutnie nie znalazły żadnego odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym. Bardzo się cieszę, że Lasy Państwowe, nadal pozostając tym wielkim przedsiębiorstwem państwowym, prowadzą gospodarkę, która jest tym wspaniałym dobrem wspólnym całego społeczeństwa, narodu i państwa – powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że chce by lasy się rozwijały i było ich coraz więcej. Prezydent zwrócił uwagę także na potrzebę rozwijania terenów zielonych w miastach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl