70 wspólnych ćwiczeń wojsk Bułgarii i USA

Ponad 70 wspólnych ćwiczeń przeprowadzą w 2015 roku oddziały wojskowe z Bułgarii i USA – poinformował w poniedziałek dowódca amerykańskich sił lądowych w Europie gen. Ben Hodges. Najbliższe manewry odbędą się w sierpniu – dodał. 

Będą to manewry pod kryptonimem „Szybka odpowiedź”, w których wezmą udział jednostki powietrznodesantowe. Wykorzystane zostaną lotniska w Bałcziku na północnym wybrzeżu czarnomorskim oraz w Tenewie w południowo-wschodniej części kraju – podał generał.

Hodges przebywa w Bułgarii z dwudniową wizytą, podczas której ma odwiedzić amerykańskich żołnierzy prowadzących prace inżynieryjne na poligonie Nowo Seło, będącym jednym z bułgarskich obiektów wojskowych wykorzystywanych przez siły zbrojne USA na mocy porozumienia z 2006 roku.

Generał podkreślił, że geograficzne położenie Bułgarii, jej historia i kontakty z sąsiadami sprawiają, że jest to kraj bardzo ważny dla stabilności całego regionu bałkańskiego.

Chcemy umocnić naszą transatlantycką współpracę i udział Bułgarii w regionalnych ćwiczeniach, również w Niemczech – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl