6. „Dziękczynienie w Rodzinie”

Już po raz 6. Rodzina Radia Maryja uczestniczyła w „Dziękczynieniu w Rodzinie”. Poprzez wspólną modlitwę i kulturalną rozrywkę dziękowano Panu Bogu za ewangelizacyjną służbę.

Na spotkanie do Torunia przyjechały pielgrzymki z całej Polski i z zagranicy. Niektórzy już po raz kolejny, inni po raz pierwszy. Wszyscy jednak byli zgodni co do tego, że warto przyjechać na „Dziękczynienie” także i w przyszłym roku.

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk dziękował całej radiowej rodzinie za „tworzenie dobra w świecie”.

– W Radiu Maryja posługuje wielu ludzi. To także jest posługa: osoby stojące z kamerami, ojcowie, Wy wszyscy. Wszyscy razem budujemy radio, dlatego dziś jest „Dziękczynienie w Rodzinie”. Chcemy Wam w ten sposób podziękować, każdemu, tym którzy są i których nie ma. Dziękujemy za modlitwę wszystkim chorym, cierpiącym, każdemu – od dziecka, przez młodzież – wszystkim. Dziękujemy za każde dobre słowo, za tworzenie tego dobra w świecie – mówił podczas „Dziękczynienia” o. Tadeusz Rydzyk.

Uczestnicy „Dziękczynienia w Rodzinie” mieli okazję zwiedzić Radio Maryja, TV Trwam i WSKSiM. Mogli także zobaczyć budowaną świątynię pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, która stanowi wotum wdzięczności za osobę i posługę Papieża Polaka.


Pobierz

Ojciec Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, mówił że chce, aby 18 maja 2016 roku doszło do konsekracji świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Budujemy kościół. Powiem to pierwszy raz, ale jeszcze nie rozmawiałem z księdzem biskupem i z księdzem kardynałem, który ma konsekrować – co wy na to, gdybyśmy zrobili konsekrację za 20 miesięcy, aby w tym czasie jak najwięcej zrobić w tym kościele? To będzie dla pokoleń. Gdybyśmy zrobili konsekrację w urodziny Ojca św. Jana Pawła II, 18 maja 2016 roku – mówił Dyrektor Radia Maryja.

Ojciec Piotr Chyła, Wikariusz Prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, akcentował, że Rodzina Radia Maryja stanowi szczególną wspólnotę.

– Przyznam szczerze, że jest mi tutaj, pośród was, bardzo dobrze. Widać, że Niebo błogosławi, uśmiechy na twarzy. Dziś na Mszy św. mówiłem, że ludzie różnie się zachowują w zależności od klubu, do którego należą. Żołnierze jak żołnierze, politycy jak politycy, księża jak księża, a Rodzina Radia Maryja jak się zachowuję? Jak Maryja!, z ogromnym szacunkiem i delikatnością do siebie nawzajem. To tutaj widać, to emanuje z Waszych twarzy. Rodzina Radia Maryja to ludzie maryjni, a więc porządni, eleganccy – mówił do zgromadzonych o. Piotr Chyła.

Artyści scen polskich przedstawili program artystyczny: „Pielgrzymie Nadziei”, dedykowany Największemu z Rodu Słowian – Janowi Pawłowi II.

Podczas spotkania nie zabrakło także modlitwy. W kaplicy akademickiej WSKSiM sprawowane były Msze św. Zgromadzeni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz odśpiewali Apel Jasnogórski.

Na scenie ustawionej na terenie WSKSiM uczestnicy dziękczynienia podziwiali m.in.: występy patriotyczne, religijne, folklorystyczne, recital kabaretowy Genowefy Pigwy, koncerty z gwiazdami i artystami scen polskich. Sobotniego wieczoru wystąpili: Krystyna Giżowska, Krzysztof Krawczyk, Bogdan Trojanek i Terne Roma, Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski, Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica”, zespoły regionalne z Kaszub i Wielkopolski, zespół Zayazd oraz zespół regionalny z Podhala.

Ponadto na „Dziękczynieniu” w Toruniu można było wykonać badania i zasięgnąć konsultacji medycznych ze specjalistami z zakresu onkologii, mammografii i cytologii, chorób serca i cukrzycy.

Organizatorzy przygotowali również bogatą ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność, owoce, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w ciekawych grach i zabawach.

Podczas „Dziękczynienia w Rodzinie” rozstrzygnięto konkurs dla widzów TV Trwam na hasło promujące pielgrzymowanie. Laureatami zostali: pan Krzysztof Łukasik, ks. Piotr Klocek, pani Halina Połomska. Wyróżnienie otrzymała pani Janina Kwiatkowska. WIĘCEJ 

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: ks. bp Andrzej Suski, Pasterz Diecezji Toruńskiej oraz prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

RIRM

drukuj