400 mln zł pomocy publicznej dla LOT

Komisja Europejska zaakceptowała warunkowo 400 mln zł pomocy publicznej udzielonej PLL LOT do czasu zapoznania się z planem restrukturyzacji spółki.

Komisja stwierdziła, że pożyczka na ratowanie naszego narodowego przewoźnika, udzielona przez polski rząd, była zgodna z unijnymi zasadami pomocy państwa.

Zrobiła to jednak warunkowo do czasu zajęcia stanowiska odnośnie planu restrukturyzacyjnego, który Polska ma przedłożyć do dnia 20 czerwca 2013 r.

Komisja traktuje Polskie Linie Lotnicze jak kilka innych przewoźników z Europy – stwierdził poseł Piotr Naimski, członek sejmowej Komisji Gospodarki.

Kilka rządów już przed LOT wspierało swoje linie usiłując je ratować. Sytuacja LOT jest zła. Celem rządu i zarządu spółki powinno być utrzymanie przy życiu narodowego przewoźnika. To jest pewnego rodzaju symbol dla kraju; widoczny jest na zewnątrz poza granicami Polski. Oczywiście względy ekonomiczne są bardzo ważne i trzeba je brać pod uwagę. Pytanie czy te 400 mln zł. nie zostanie znowu zmarnowane? – zaznaczył poseł Piotr Naimski.

W sumie spółka w ramach pomocy publicznej ma otrzymać ok. 1 mld zł. Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji LOT, TFS Silesia – 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl