twitter.com/NFOSiGW

3 mln złotych dla Karkonoskiego Parku Narodowego

Karkonoski Park Narodowy otrzyma niemal trzy miliony złotych na modernizację i rozbudowę systemu przeciwpożarowego. Umowę w tej sprawie podpisano w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, Andrzej Raj, podkreślił, że zmiany klimatu w ostatnich latach doprowadziły do zwiększonego ryzyka wystąpienia pożarów w górach. Dodał, że dzięki środkom z Narodowego Funduszu będzie można zbudować zbiorniki przeciwpożarowe i kupić odpowiedni sprzęt.

– Zakupimy lekki sprzęt transportowy do poruszania się w trudnych warunkach górskich, aby móc ten sprzęt w sposób szybki i łatwy przemieszczać, ponieważ ciężkie wozy bojowe nie wszędzie dojadą. Również sprzęt, który okazał się bardzo sprawny w przypadku pożarów w Saksonii Szwajcarskiej, czyli bardzo cienkie i lekkie węże w systemie plecakowym, gdzie poruszając się pieszo, można szybko zbudować dużą sieć węzy pożarniczych i dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca – mówił Andrzej Raj.

https://twitter.com/NFOSiGW/status/1729087318693417393

Największy w ostatnich latach pożar na pograniczu Karkonoskiego Parku Narodowego wybuchł w listopadzie 2018 roku po stronie czeskiej. Przesunął się na stronę polską, gdzie spaliło się 20 hektarów siedlisk przyrodniczych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl