25-lecie pracy Redemptorystów w Kazachstanie

Redemptoryści świętują dwudziestopięciolecie pracy duszpasterskiej w parafii Trójcy Świętej w Pietropawłowsku w Kazachstanie. Przez ponad dwadzieścia lat głoszą tam Słowo Boże, udzielają sakramentów oraz krzewią kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Redemptoryści obchodzą dwudziestą piątą rocznicę działalności duszpasterskiej w Pietropawłowsku w Kazachstanie. W ubiegłym wieku miasto było miejscem zsyłek, m.in. katolików z Polski. Do dzisiaj żyją tam ich potomkowie.

W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w Pietropawłowsku posługiwało kilkunastu redemptorystów. To właśnie dzięki nim założono tam parafię pod wezwaniem Trójcy Świętej, która jest zarazem archidiecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Redemptoryści prowadzą m.in. katechezę dzieci i dorosłych, przygotowanie do sakramentów, posługę charytatywną, a także głoszą misje i rekolekcje parafialne oraz szerzą kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

TV Trwam News/RIRM


[GALERIA] Jubileusz 25 lecie Parafii Trójcy Świętej w Pietropawłowsku i 25 lat posługi redemptorystów w Kazachstanie. Fot. o. Tomasz Jakubczak CSsR

drukuj