fot. Monika Tomaszek

25-lecie PKRD. Świadectwa z Jarocina

Za niespełna cztery dni najmłodsi skupieni we wspólnocie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci będą uczestniczyć w dorocznym spotkaniu na Jasnej Górze. W tym czasie będziemy dziękować za 25 lat istnienia PKRD. Jednak inicjatywa ta nie mogłaby się odbyć, gdyby nie Magdalena Buczek i dzieci, które tworzą tę wyjątkową Rodzinę. Zanim jednak wspólnie będziemy się radować, warto poznać świadectwa osób należących do PKRD. Dziś będzie to Podwórkowe Koło Różańcowe z Jarocina.

W 2018 roku swoim osobistym doświadczeniem modlitwy różańcowej skupionej wokół PKRD podzieliły się dzieci z parafii pw. św. Marcina w Jarocinie.

W naszej parafii koło różańcowe powstało we wrześniu 2016 roku. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 października. Na początku byliśmy małą grupką, składającą się z paru osób. Potem koło zaczęło się rozrastać. Dziś jest nas już więcej, a mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej. Przynależność do koła to przede wszystkim dziesiątka różańca. Nie możemy jednak zapomnieć o naszych spotkaniach i pielgrzymkach. Spotykamy się w soboty. W każdą środę przed nowenną modlimy się wspólnie modlitwą różańcową w intencji nowych powołań. Modlimy się, rozmawiamy, dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy. Uczymy się, jak być prawdziwym uczniem i apostołem Matki Bożej. Nie brakuje również czasu na wyjazdy i zabawy. Byliśmy też na spotkaniach PKRD w Toruniu, a także w Kaliszu. Pamiętam, że wszyscy czuliśmy rodzinną atmosferę. Mogliśmy podejść do Madzi Buczek, porozmawiać z nią i zrobić wspólne zdjęcie – zaznaczył chłopiec należący do Wspólnoty.

fot. Monika Tomaszek

Wiktoria zwróciła natomiast uwagę, że różaniec jest dla niej tarczą obronną przed różnymi kłopotami.

Odmawiam dziesiątki na różańcu, który dostałam od siostry elżbietanki posługującej w Betlejem. Zrobiony jest on własnoręcznie przez dzieci. Jest dla mnie przypomnieniem o panującej tam biedzie i zawsze modląc się na nim, proszę Matkę Bożą o łaski dla nich. Matuchna zawsze pomaga mi przetrwać trudne chwile. Gorąco modlę się za mojego wujka, który nie umiał poradzić sobie z alkoholizmem i stracił córkę. W dziesiątce różańca nieustannie już kilka lat proszę Matkę Bożą, aby pomogła mu w walce z nałogiem. Teraz wujek chodzi już na terapię i częściej widuje się z córką. Myślę, że to Matuchna przez swoją modlitwę pomaga mu zwyciężyć – wyjaśniła.

fot. Monika Tomaszek

Poprzez modlitwę dzieją się cuda – kontynuował chłopiec, który należy do PKRD w Jarocinie.

Jesteśmy wdzięczni za to, że możemy należeć do Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Dziękujemy Madzi za to, że Koło powstało, a wszystkie dzieci zachęcamy do modlitwy różańcowej, która naprawdę czyni cuda – dodał.

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl