fot. TT Nicolas Tardy-Joubert

20 tys. osób na Marszu dla Życia w Paryżu

W niedzielę 22 stycznia ulicami Paryża przeszedł Marsz dla Życia. W wydarzeniu wzięło udział około 20 tys. obrońców życia – podała Marche Pour La Vie, największa organizacja pro-life we Francji.

Około 20 tys. osób przemaszerowało przez Paryż z Montparnasse na Place Vauban. 17. edycja Marszu dla Życia zgromadziła liczną grupę młodych.

„20 tys. Obrońców Życia zmobilizowało się w Paryżu, by przeciwstawić się ukonstytuowaniu aborcji i legalizacji eutanazji!” – poinformowała Marche Pour La Vie w mediach społecznościowych.

Marche Pour La Vie to stowarzyszenie, które co roku organizuje demonstrację mającą na celu przypomnienie o godności i wartości każdego ludzkiego życia – od poczęcia do naturalnej śmierci. W okolicach III niedzieli stycznia (w odpowiedzi na wejście w życie ustawy z 17 stycznia 1975 r.) skupia tych, którzy wciąż sprzeciwiają się kulturze śmierci.

„Przypominamy i nadal będziemy przypominać o fundamentalnym zakazie zabijania, o prawdziwej roli medycyny, o obowiązku ochrony niewinnych i słabych” – wskazują liderzy grupy.

polskifr.fr/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl