1330 placówek weźmie udział w sobotniej Nocy Bibliotek

W sobotę wieczorem ponad 1,3 tysiąca bibliotek będzie przekonywać, że „Czytanie porusza” – pod takim hasłem odbędzie się trzecia edycja Nocy Bibliotek organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W programie m.in. spotkania autorskie, warsztaty, gry i wystawy.

Udział w akcji mogą brać nie tylko publiczne i szkolne biblioteki, ale każde miejsce, w którym można poczytać lub wypożyczyć książki. Do akcji włączyły się też placówki zagraniczne, m.in. polska biblioteka w Santiago de Compostela i londyńska Streatham Tate Library.

Trzecia edycja Nocy Bibliotek rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie na  Tynieckiej 40a.

Hasło tegorocznej akcji „Czytanie porusza” zainspirowało wiele bibliotek do planowania Nocy Bibliotek związanej z wyprawami, podróżami, wędrówkami w czasie i przestrzeni.

Na stronie internetowej Nocy Bibliotek znajduje się mapa pokazująca placówki biorące udział w akcji z linkami do szczegółowego programu przygotowanego przez poszczególne placówki.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły, proponując czytelnikom mnóstwo atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. W pierwszej edycji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej – ponad 1000.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl