133 ofiary powodzi w Korei Płn.

Powódź, która nawiedziła Koreę Północną w regionie przy granicy z Chinami, pociągnęła za sobą śmierć 133 osób. Za zaginionych uważa się 395 osób. 107 tys. musiało opuścić swe domostwa po wyjściu rzeki Tumen z brzegów – wynika z raportu opublikowanego przez ONZ

Raport został udostępniony w poniedziałek, w przededniu wizyty ministra spraw zagranicznych Korei Płn. Ri Jonga Ho w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Poprzedni bilans – opublikowany we wtorek przez Biuro ds. koordynacji pomocy humanitarnej ONZ – mówił o 60 ofiarach śmiertelnych.

Ri Jong Ho weźmie udział w Zgromadzeniu Ogólnym NZ. Będzie to jego pierwsza wizyta w ONZ od nominacji w maju br. Poprzednik Ri Jonga Ho wziął udział w sesjach Zgromadzenia w 2014 r. i w 2015 r.

Wizyta północnokoreańskiego ministra zbiega się z ogromnym zaniepokojeniem opinii międzynarodowej kolejną, piątą już próbą nuklearną przeprowadzoną przez Pjongjang [czytaj więcej].

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl