U Niej nasze schronienie

Maryja chroni przed pokusami tego świata i pozwala na nowo odkrywać świat
bez jego brzydoty. Zwracał na to uwagę ks. bp Tadeusz Rakoczy, ordynariusz
bielsko-żywiecki, który przewodniczył Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej
Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Księża salezjanie gościli tam wczoraj
wieczorem Rodzinę Radia Maryja.

W nawiązaniu do faktu, że spotkanie odbywa się w Oświęcimiu, miejscu obozu
koncentracyjnego i miejscu śmierci wielu świętych i błogosławionych, ks. bp
Rakoczy podkreślał, że wszyscy oni odznaczali się miłością do Matki Bożej i
znaleźli się niejako na szlaku wytyczonym przez św. Jana Bosko. Przybliżając
rozwój kultu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na oświęcimskiej ziemi,
podkreślał, że Jej obecność jest szczególnie potrzebna w naszym stuleciu. – Ona
nigdy nie odmawia macierzyńskiej pomocy tym, którzy u Niej szukają schronienia.
Staje przy nas, aby pomagać w zdobywaniu świętości, w budowaniu świata na
wskazaniach Jej Syna. Jest drogowskazem. Jaśniejącą Gwiazdą, która prowadzi nas
do Syna – mówił. Kaznodzieja zachęcił też wiernych, aby za przykładem bł. Jana
Pawła II odmawiali Różaniec święty. – Powinniśmy być apostołami Różańca. Wraz z
Maryją kontemplować Jezusa i głosić Go współczesnemu człowiekowi – zaznaczył.
Pasterz bielsko-żywiecki dziękował za posługę Radia Maryja i Telewizji Trwam. –
To dzięki wam Słowo Boże i ewangelizacji rozlega się szeroko i dociera do wielu
słuchaczy i widzów. Dziękujemy Bogu za te media – mówił. Z uczestnikami
uroczystości telefonicznie połączył się o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Zwracał uwagę,
że wszyscy jesteśmy misjonarzami i Rodzina Radia Maryja coraz bardziej czuje się
posłana do zdobywania ludzi dla sprawy ewangelizacji. – Życzę, byśmy wszyscy
pracowali, by wszystkich ludzi doprowadzić do Chrystusa. Pamiętajmy też o naszej
Ojczyźnie, o wychowaniu dzieci i młodzieży, bo oni są naszą przyszłością – mówił
dyrektor Radia Maryja, zaznaczając, że wszelka praca musi zaczynać się od
modlitwy.
Eucharystię poprzedziła audycja słowno-muzyczna "Święty Jan Bosko – ojciec i
nauczyciel młodzieży", a wychowankowie księży salezjanów dali świadectwo, kim w
ich życiu jest ten święty.

 

Małgorzata Pabis

drukuj