twitter.com/JasnaGoraNews

Trwa #RedWeek, akcja przypominająca o prześladowaniach chrześcijan

Trwa międzynarodowa kampania #RedWeek organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W Polsce do akcji dołączyły m.in. Jasna Góra i Poznań.

Kampania #RedWeek ma przypomnieć o osobach prześladowanych za wiarę. Na całym świecie potrwa ona do 24 listopada. W tym czasie w kolorze czerwonym podświetlone zostały m.in. figura Chrystusa w Rio de Janeiro oraz Koloseum w Rzymie. W Polsce do kampanii organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie dołączyła m.in. Jasna Góra.

– W ten sposób chcemy budzić świadomość, że w wielu rejonach świata chrześcijanie są dyskryminowani, a nawet prześladowani i mordowani. To nas skłania do tego, żeby o tych wspólnotach kościelnych myśleć, za nie się modlić, a także przychodzić im z pomocą prawną i materialną – wskazał o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry.

Centralne wydarzenia związane z kampanią #RedWeek w Polsce organizował Poznań. Ulicami miasta przeszedł marsz milczenia pod hasłem „Zabijani w ciszy”.

– Ci chrześcijanie są faktycznie zabijani w ciszy, stąd się wzięła nazwa wydarzenia. Oni są zabijani w ciszy. Świat milczy, media milczą na ten temat, a świadomość społeczna jest mała – zwrócił uwagę Wojciech Gulczyński, współorganizator marszu milczenia.

Prześladowania dotyczą milionów chrześcijan na całym świecie.

– Najtrudniejsza sytuacja jest w środkowej części Afryki, w Nigerii, potem na południu także w Mozambiku, w Afryce Subsaharyjskiej – w Mali, Nigrze. Z kolei na kontynencie azjatyckim Pakistan, Indie i Chiny to miejsca, gdzie chrześcijanie naprawdę w bardzo wytrwały i pełen męstwa sposób wyznają swoją wiarę – mówił Tomasz Zawal z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Obok Poznania i Jasnej Góry, do akcji #RedWeek w Polsce dołączyła Katedra Chrystusa Króla w Katowicach oraz Parafia w Węgrowie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl