Trafna ocena Olejnika
Mecenas Ireneusz Wilk, pełnomocnik rodziny Olewników:
Prokurator Kazimierz Olejnik jednoznacznie i z pełnym profesjonalizmem odniósł się do sprawy i dokonał oceny zarówno pracy prokuratury, jak i policji na pierwszym etapie śledztwa. Jednoznacznie zaakcentował, że działalność tych organów w okresie 2001-2004 była totalną kompromitacją organów ścigania. Tym stwierdzeniem dokonał także podsumowania, którym może zakończyć się praca komisji śledczej badającej sprawę. Zwróćmy uwagę na to, że w sposób umiejętny i przejrzysty pokazał to, co inni – będąc przed komisją – przemilczeli albo starali się ukryć. Powiedział o tym, co rodzina Olewników mówi od dawna środkom społecznego przekazu i innym instytucjom. Jeśli chodzi o wypowiedź prokuratora Karola Napierskiego, to niezrozumiała jest dla mnie próba usprawiedliwiania policjantów. Natomiast jeśli chodzi o pana prokuratora Zygmunta Kapustę, to była to wypowiedź bardzo emocjonalna, trudno się właściwie do niej odnosić. Każdy, kto się przysłuchiwał tej wypowiedzi, może sam dojść do właściwych wniosków dotyczących pracy prokuratury w tamtym okresie.
not. PPT
