fot. youtube.com

Przewodniczący KEP zawierzy dziś Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Dziś wieczorem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zawierzy naszą Ojczyznę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Akt ten dokona się w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie – poinformował rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Ks. abp Stanisław Gądecki poprosił przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii o włączenie Kościoła w Polsce w akt Zawierzenia.

Przewodniczący Episkopatu Polski prosi o włączenie się w modlitwę w intencji ustania epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny. Jednocześnie zachęca do pomocy osobom potrzebującym.

– Dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godzinie 22.30 przewodniczący Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Odbędzie się to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie – oświadczył ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

W środę na wezwanie Ojca Świętego Franciszka chrześcijanie wszystkich wyznań z całego świata modlili się w południe o ustanie pandemii. W tej intencji odmówili razem z Papieżem modlitwę „Ojcze Nasz”.

Transmisję przeprowadziło Radio Maryja. W odpowiedzi na apel Papieża w Polsce rozbrzmiały w południe dzwony.

 

RIRM

 

drukuj