fot. pixabay.com

Pogodnie, ale lokalnie pojawi się deszcz

IMGW informuje, że Europa północna i krańce południowo-wschodnie kontynentu obejmować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi; pozostały obszar będzie w zasięgu układów wyżowych. Polska pozostanie pod wpływem wyżu z centrum nad Białorusią, ale pod koniec dnia, od zachodu, nasunie się płytka zatoka, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie wzrastające do dużego. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano lokalnie będą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Na północy i zachodzie słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 12 st. C na północnym wschodzie do 17 st. C miejscami na zachodzie i południu. Wiatr na ogół słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP

drukuj