fot. Wikipedia

Nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Biernata

CBA doszukało się nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym ministra sportu Andrzeja Biernata. Biuro kontrolowało oświadczenia polityka PO z lat 2011-2014. Nieprawidłowości dotyczą zakupu renomowanego auta terenowego Land Rover.

Mimo spłaty kredytu samochodowego, na koncie Biernata pojawiła się niebagatelna kwota 160 tys. zł, która następnie powiększyła się o blisko 20 tysięcy. Polityk nie uwzględnił  też w oświadczeniach majątkowych działki.

Bogdan Święczkowski, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zwraca uwagę, że to następny polityk partii rządzącej, którego oświadczenia budzą wiele wątpliwości.

– Jest to kolejny przypadek, kiedy w rządzie Platformy Obywatelskiej zdarzają się takie wydarzenia. Jeżeli te informacje są prawdziwe, to niewątpliwie materiały powinny zostać przekazane prokuraturze, która powinna wszcząć bardzo szerokie śledztwo, po pierwsze w zakresie ewentualnego niedopełnienia obowiązku ujawnienia wszystkich składników majątku, poświadczenia nieprawdy w dokumencie, ale także – hipotetycznie – prania pieniędzy pochodzących z nielegalnych źródeł. Z informacji medialnych wynika bowiem, że w majątku pana ministra pojawiły się różnego rodzaju środki niewiadomego pochodzenia – podkreślił Bogdan Święczkowski.

Minister Andrzej Biernat odniósł się do tych informacji. Jak twierdzi – nie złamał prawa. Za podanie nieprawdy w oświadczeniach grozi do 3 lat więzienia.

RIRM

drukuj