fot. twitter.com

Ks. Piotr Pawlukiewicz spocznie dziś na Cmentarzu Powązkowskim

Śp. ks. Piotr Pawlukiewicz spocznie dziś na Cmentarzu Powązkowskim. Wczoraj wierni modlili się w intencji zmarłego w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie. Z uwagi na epidemię w uroczystościach pogrzebowych może brać udział tylko najbliższa rodzina.

Ks. Piotr Pawlukiewicz, ceniony duszpasterz, kaznodzieja i rekolekcjonista, kapłan archidiecezji warszawskiej, odszedł do Domu Ojca w nocy z piątku na sobotę, w wieku 60 lat.  Mszy św. w intencji zmarłego przewodniczył ks. bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

– Powołany przez Chrystusa do kapłaństwa, podjął to powołanie i przez 35 lat wiernie tę posługę pełnił oddając się bez reszty sprawowaniu sakramentów świętych i  przede wszystkim głoszeniu Słowa Bożego, a miał do tego niezwykły dar – zaznaczył ks. bp Rafał Markowski.

W homilii ks. Tadeusz Aleksandrowicz, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, mówił, że Chrystus Najwyższy Kapłan powołuje nie do tego, żeby głosić wiarę, ale Jezusa Chrystusa, który umarł, zmartwychwstał i żyje.

– Chcemy wspomnieć te twoje słowa, które (…) i nas, kapłanów, prawie 10 lat temu bardzo umocniły: że to przecież ty żyjesz, a my umieramy. Bo my umieramy, idziemy w  kierunku śmierci, a ty już idziesz w kierunku zmartwychwstania, ty już żyjesz w zmartwychwstaniu – podkreślił ks. Tadeusz Aleksandrowicz.

Ze względu na pandemię ks. Piotra Pawlukiewicza żegnali w kościele najbliżsi i kapłani z jego rocznika seminaryjnego. Dziś także tylko nieliczni wezmą udział w pogrzebie.

– Piotrze, pokłoń się Wiecznemu Kapłanowi, za którym poszliśmy. Pokłoń się i uproś każdemu z nas, wszystkim kapłanom w Polsce dar wierności Chrystusowi aż do śmierci – powiedział ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

Metropolita warszawski zaprosił wszystkich chcących pożegnać ks. Pawlukiewicza na Mszę św. do kościoła akademickiego św. Anny w pierwszą niedzielę po ustaniu epidemii na godz. 15.00.

TV Trwam News

drukuj