fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Sasin spotka się dzisiaj z sygnatariuszami umowy społecznej dla górnictwa

W Warszawie odbędą się dziś rozmowy sygnatariuszy umowy społecznej dla górnictwa z szefem resortu aktywów państwowych, Jackiem Sasinem. Spotkanie poświęcone będzie postępom w realizacji zapisów dokumentu. Podpisana w ubiegłym roku umowa społeczna określa zasady i tempo wygaszania polskich kopalń węgla kamiennego w perspektywie 2049 roku.

Szef górniczej „Solidarności”, Bogusław Hutek, wskazał, że związkowcy chcą m.in. poznać treść wniosku notyfikacyjnego, jaki strona polska niebawem złoży w Komisji Europejskiej.

Chodzi o notyfikację pomocy publicznej dla sektora węglowego w postaci dopłat do redukcji zdolności produkcyjnych.

– Obiecano, że zostanie nam przedstawiony przynajmniej wniosek notyfikacyjny, iż wniosek, który trafi do Komisji Europejskiej, jest zgodny z zapisami zawartymi w umowie społecznej. Chodzi przede wszystkim o oś czasu, czyli 29 lat i oś czasu dotyczącą wygaszania poszczególnych kopalń. To jest dla nas bardzo ważne – powiedział Bogusław Hutek.

Spotkanie zaplanowano na godz. 13.30 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego w Warszawie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl