fot. vaticannews.va

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Celem tego dnia jest duchowe i finansowe wsparcie chrześcijan w krajach Europy Wschodniej i w Azji Środkowej. W tym celu w parafiach w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

Dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, ks. Leszek Kryża, podkreślił, że Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie jest okazją do wyrażenia naszej solidarności z potrzebującymi.

Ks. Leszek Kryża przypomniał o inicjatywach, które podejmuje kierowany przez niego zespół. Niektóre z nich dedykowane są dzieciom.

– Oczywiście, wakacje dla dzieci i młodzieży to jest coś, w czym staramy się nieustannie pomagać. W tym roku udało nam się wesprzeć 32 grupy dzieci, młodzieży z różnych krajów byłego Związku Radzieckiego, żeby zorganizować im wakacje na miejscu, takie wakacje z Bogiem, 2,3,4 tygodnie, gdzie te dzieci mogły się razem gromadzić, śpiewać, uczyć się, a przede wszystkim – jak to niektórzy mówią – trzy razy dziennie porządnie zjeść – mówił ks. Leszek Kryża.    

W 2023 r. z funduszu Zespołu zostało wydanych ponad 3 mln zł na realizację 194 próśb. Z tego połowa trafiła na wsparcie Ukrainy.

Kościół na Wschodzie będzie można wesprzeć za sprawą zbiórki do puszek, która zostanie dziś przeprowadzona w parafiach całego kraju.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl