Wpisy autora Mateusz Rzepecki

Ekstraklasa. Śląsk Wrocław coraz bliżej utrzymania, Wisła Płock w strefie spadkowej

Śląsk Wrocław pokonał Miedź Legnica (4:2), a Wisła Płock przegrała z Rakowem Częstochowa (1:2) w ramach niedzielnych meczów 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Oznacza to, że drużyna z Dolnego Śląska wyprzedziła „Nafciarzy” w tabeli, spychając ich jednocześnie do strefy zagrożonej spadkiem. W niedzielę Radomiak Radom pokonał jeszcze Widzew Łódź (3:1).

Ekstraklasa. Pogoń traci miejsce na podium, Jagiellonia zapewnia sobie utrzymanie

W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała z Cracovią (1:1), dzięki czemu zapewniła sobie utrzymanie. Z kolei Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (1:2), przez co spadła na czwarte miejsce w tabeli. W ostatnim sobotnim meczu Lechia Gdańsk pokonała Legię Warszawa (1:0). Tu z kolei z Ekstraklasą pożegnał się najskuteczniejszy obcokrajowiec ligi – Flavio Paixao.

W Poznaniu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski

W weekend Poznań ponownie stanie areną Akademickich Mistrzostw Polski. W stolicy Wielkopolski o medale powalczą lekkoatleci. W zawodach udział wezmą m.in. Kajetan Duszyński, złoty medalista olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 m, a także Jakub Szymański, halowy wicemistrz Europy w biegu przez płotki na dystansie 60 m.