Wpisy autora Łukasz Brzeziński

Obietnice Donalda Tuska tylko na papierze

Po ponad siedmiu miesiącach rządu Donalda Tuska część złożonych wyborcom obietnic dalej pozostaje na papierze. Lewica zapowiadała tzw. rentę wdowią, ale oznacza ona spore obciążenie budżetu. Część koalicjantów chce obniżyć składkę zdrowotną, choć służba zdrowia potrzebuje dodatkowych pieniędzy.

J. Chmielewski o wyborach uzupełniających do Senatu: Jest szansa na to, żeby w polskim Senacie była słyszalna prawa strona sceny politycznej

Po sześciu miesiącach sprawowania władzy (bo po trzech miesiącach rozpoczęła się następna kampania wyborcza) pan z Lewicy zechciał być prezydentem miasta. To będzie kosztowało polskich podatników 2 mln złotych. Te 2 mln złotych można by przeznaczyć na zupełnie inny cel i nie przeprowadzać tychże wyborów – powiedział kandydat w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu 13., Jarosław Chmielewski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

J. Brudziński do U. von der Leyen: Stanowisko szefa Komisji wymaga elementarnej przyzwoitości, której na imię bezstronność. Tymczasem pani była gorsząco stronnicza

W czwartek podczas inauguracyjnej sesji plenarnej nowej kadencji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu europosłowie wybrali przewodniczącą Komisji Europejskiej. Ursula von del Leyen obejmie stanowisko szefowej KE na kolejne pięć lat. W dyskusji poprzedzającej głosowanie z udziałem niemieckiej polityk uczestniczył szef grupy EKR, Joachim Brudziński.

Prof. M. Szewczak: Jest duża obawa, że rząd Donalda Tuska będzie dążył do tego, aby poddać nas pod dyktat brukselski

Jest duża obawa, że rząd Donalda Tuska, który w sposób bezwzględny łamie przepisy prawa i zgadza się na wszystko, co płynie dzisiaj z Unii Europejskiej, również będzie dążył do tego, aby niestety poddać nas pod dyktat brukselski. Nadzieja w tym, że wybory prezydenckie w naszym kraju zostaną obronione przez Zjednoczoną Prawicę i będziemy mieli realny wpływ na to, co dzieje się na arenie międzynarodowej – powiedział prof. Marcin Szewczak, prawnik i europeista, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Ks. Michał Olszewski w liście do Dyrektora Radia Maryja: Nikt tak o nas nie walczy jak o. Tadeusz Rydzyk. Błagam, nie ustawajcie w walce o Polskę!

Nikt tak o nas nie walczy jak o. Tadeusz Rydzyk, wraz z wszystkimi słuchaczami i widzami! Nie mam słów, by wyrazić wdzięczność! Jesteśmy waszymi dłużnikami już na zawsze. Ojcze Tadeuszu, z całego obolałego serca dziękuję jeszcze raz za wszystko i błagam, nie ustawajcie w tej walce o nas i o Polskę! – napisał ks. Michał Olszewski w liście z aresztu zaadresowanym do o. Tadeusza Rydzyka CSsR i całej Rodziny Radia Maryja.