Wpisy autora Łukasz Brzeziński

Prof. Z. Krysiak: Płacilibyśmy niższe ceny za energię w Polsce, tylko ten zmonopolizowany system wprowadzony przez chorą politykę UE powoduje, że płacimy dużo więcej niż wynika to z tzw. ceny sprawiedliwej

Od nowego roku cena energii, za którą trzeba zapłacić (nie chodzi tu o koszty produkcji), będzie o 50 procent wyższa, również ceny gazu wzrosną o około 30 procent. To wynika z całej – można powiedzieć – chorej polityki Unii Europejskiej. Gdybyśmy mieli płacić za koszty, które wynikają z produkcji energii z węgla i z gazu plus jakaś marża dla producentów, to ceny energii byłyby dużo niższe. To chora sytuacja z ekonomicznego punktu widzenia. (…) Płacilibyśmy niższe ceny za energię w Polsce, tylko ten zmonopolizowany system wprowadzony przez chorą politykę UE powoduje, że płacimy dużo więcej niż wynika to z tzw. ceny sprawiedliwej – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, ekonomista, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[Jestem w Kościele] D. Trump nie taki wspaniały, jak go malują

Po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich nasza krajowa prawica wpadła niemal w ekstazę. Skandowanie jego nazwiska przez posłów podczas posiedzenia Sejmu czy peany na cześć prezydenta-elekta nie budują powagi państwa, a raczej świadczą o postkolonialnej mentalności. Problem tkwi jednak w tym, że mimo iż zwycięstwo Trumpa jest rzeczywiście mniejszym złem niż rządy Kamali Harris, to polska prawica (a przynajmniej jej znacząca część) żyje wyobrażeniami i złudzeniami nt. nowego przywódcy USA. Trump bowiem wcale nie jest taki wspaniały, jak go malują jego bezkrytyczni zwolennicy.

Ks. bp. T. Bronakowski: Musimy stać się odważnymi apostołami trzeźwości w swoich domach, miejscach nauki, pracy, wypoczynku i rozrywki

Musimy stać się odważnymi apostołami trzeźwości w swoich domach, miejscach nauki, pracy, wypoczynku i rozrywki. Musimy przede wszystkim dawać świadectwo trzeźwego, nawet abstynenckiego życia i angażować się w inicjatywy promujące trzeźwość – mówił na antenie Radia Maryja, w swoim felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna”, ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. prof. P. Bortkiewicz TChr o areszcie ks. Olszewskiego i urzędniczek: Te świadectwa, relacje, naznaczone bólem i autentycznym cierpieniem pozostaną na zawsze świadectwem ludzkiej wiary, miłości, nadziei

Świadectwa, relacje, naznaczone bólem i autentycznym cierpieniem pozostaną na zawsze świadectwem ludzkiej wiary, miłości, nadziei. Wstrząsający był obraz księdza Michała Olszewskiego, który tuż po wyjściu z aresztu wydobywczego dziękował z płaczem za modlitwy, które właśnie wydobyły go z tego aresztu. To modlitwa własna i modlitwa solidarnych ludzi była siłą także dla dwóch pań urzędniczek – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, filozof, teolog, bioetyk, wykładowca AKSiM, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam i Radia Maryja.