Z. Kuźmiuk o podwyżkach cen energii: To rozkręcanie spirali inflacyjnej
Niestety teraz mamy wzrost inflacji. Najpierw rząd Donalda Tuska zdecydował o odejściu od zerowej stawki VAT na żywność i powrotu do pięcioprocentowej stawki od 1 kwietnia. To już dało taki efekt, że inflacja wzrosła do 2,6 procent. Od 1 lipca wzrosły o przynajmniej 20, 25 procent ceny energii i podobnie ceny gazu. (…) To jest rozkręcanie spirali inflacyjnej – mówił poseł PiS, ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.
