Wpisy autora Angelika Regulska

Ks. R. Rychlik: Katecheza w szkole jest na rękę rodzicom, jeżeli zależy im na etycznym i moralnym wychowaniu swoich dzieci

Świat się zmienia. Kiedy my chodziliśmy do szkoły, to po lekcjach mieliśmy bardzo dużo czasu, którego nie potrafiliśmy zagospodarować – czarno-biały telewizor, czaro-biała wieczorynka po 10 minut codziennie, praktycznie nikt nie miał zajęć pozalekcyjnych – więc katecheza była formą spędzania wolnego czasu. Dziś, kiedy trzeba by było mieć katechezę w salkach katechetycznych w parafii dzieci z różnych szkół, różnych klas w tym samym wieku, to pytanie czy wszyscy znaleźliby jedną wspólną godzinę wolną w tygodniu, aby się spotkać. Tak naprawdę katecheza w szkole jest na rękę rodzicom, jeżeli zależy im na etycznym i moralnym wychowaniu swoich dzieci – powiedział ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam.

Prof. M. Ryba o rzekomej kradzieży 100 miliardów złotych przez Prawo i Sprawiedliwość: Chyba nie ma już takich bzdur, których Donald Tusk nie wygłosiłby na potrzeby zbliżającej się kampanii prezydenckiej

To są bzdury i absurdy. Tego nikt nie dałby rady zrobić nawet w najbardziej skorumpowanym państwie. Chyba nie ma już takich bzdur, których Donald Tusk nie wygłosiłby na potrzeby zbliżającej się kampanii prezydenckiej (…). Jeśli są jakieś projekty społeczne, pomoc strażom pożarnym, promocja tych rzeczy to są wydatki kampanijne, wobec tego wszystko, co w budżecie pojawiało się jako nowe, inwestycyjne, można uznać, że to jest kampania. W istocie jakby tak głęboko popatrzeć, to kampanią jest także budowanie dróg. Jak się wybudowało drogę, to wyborcy są zadowoleni i później głosują. To jest absurd, w którym funkcjonujemy – wskazał prof. Mieczysław Ryba, politolog, historyk, wykładowca akademicki, w programie „Polski punkt widzenia” emitowanym w TV Trwam.

Ks. M. Wachowski przy grobie św. Jana Pawła II: Nasze szczęście w niebie jest marzeniem Boga

Nasze szczęście w niebie to „marzenie samego Boga, a marzenia i pragnienia Boga zawsze się spełniają. Maryja, stworzenie najbliższe Chrystusowi, jako pierwsza uczestniczy w świętowaniu zwycięstwa Syna. My czekamy, aż nadejdzie nasz dzień, dzień naszego święta” – powiedział ks. Mirosław Wachowski, podsekretarz ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, podczas Mszy świętej sprawowanej w uroczystość Wniebowzięcia NMP przy grobie św. Jana Pawła II.